EXERCICI 2001 – 2002
La Delegacio del cultura de
J.C.F. per al present any estaba formada
per :
VICEPRESIDENT DE L’AREA |
JOSEP CHIRAL I MONTORO |
DELEGAT DE
CULTURA |
JOAN M. LAMAS I GARCIA |
SECRETARI DE
CULTURA |
ENRIC IVANCOS I TALENS |
VOCAL |
AMPAR LUZZY |
VOCAL |
FRANCESC LOZANO |
VOCAL |
JOAN OLMOS |
VOCAL |
MARI ANGELS VALLADOLID |
VOCAL |
MIQUEL SANCHO |
VOCAL |
ADELA CABALLERO |
VOCAL |
PILAR BARELLA |
VOCAL |
JOSEP FURIO |
VOCAL |
MONICA MARTINEZ |
VOCAL |
VICENT FERRER |
VOCAL |
ANA MOYA |
OBRA LLARGA
NOM DE LA FALLA |
TITUL DE L’OBRA |
AUTOR |
DIRIGIDA PER |
SEVILLA – DENIA |
UNA NIT EN SA CASA SENYORA |
JEAN DE LETRAZ |
JOSEP
ENRIC REQUENA I VILAR |
CARRERA SANT
LLUIS – DR. WAKSMAN |
PROHIBIT SUICIDAR-SE EN
PRIMAVERA |
ALEIXANDRE CASONA |
JOSEP
JULI MOLINA I MONLEON |
MOLINELL -
ALBORAYA |
¡QUINA FAMILIA! |
ANTONI RUIZ I NEGRE |
XAVIER MURGUI I GONZALEZ |
CONSERVA – BERENGUER
MALLOL |
TRACTAMENT DE CHOC |
JOAN
JOSEP ALONSO I MILLAN |
RODOLF PERALES I
VILLANUEVA |
REPUBLICA
ARGENTINA- DR. PALLARES IRANZO |
CHUSKI SHOW |
JOSEP
MELIA I CASTELLO |
LOLIN
SANIA I SANZ |
AVGDA.DE LA
PLATA – GRAL. URRUTIA |
ADAGIO CANTABILE |
RAFEL
MELIA I CASTELLO |
JOSEP
JOAN MULET I GOMEZ |
MANUEL
ARNAU - CREU COBERTA |
EL FANTASMA DE L’AGÜELO |
JOSEP LLOPIS I DOMINGO |
ADELA SIGNES I HERRERO |
ALBERIC – HERROI ROMEU |
PISET DE FADRINES |
JAUME DE ARMIÑAN |
MARI CARME MUÑOZ |
RIPALDA - SOGUERS |
LA GATA DAMUNT DE LA
TEULADA DE ZINC CALENTA |
TENNESSEE
WILLIAMS (Versio d’Ana Diosdado) |
JOSEP MANUEL TORTOSA I ABELLA |
ARQUITECTE
ALFARO – FRANCESC CUBELLS |
EL FANTASMA DE L’AGÜELO |
JOSEP
LLOPIS I DOMINGO |
MARIA JOSEP PONCE I LLAMAS |
OLIVERETA -
CERDÀ I RICO |
QUATRE CORS EN PARADA I
MARCHA ARRERE |
ENRIC JARDIEL I PONCELA |
SONIA DOMENECH |
FRA J.
RODRIGUEZ – PINTOR CORTINA |
MILLOR EN OCTUBRE |
SANTIAGO MONCADA |
JOSEP MARIA GARCIA I
GIMENEZ |
REGNE DE
VALENCIA – DUC DE CALABRIA |
ESPAI
EN LES PERSONES FORMALS |
ANFOS PASO |
PILAR CASES I BONORA |
NADOR -
MIRACULOSA |
PARELLES
DE FET, DE FET PARELLES |
CARLES PONS |
GASPAR ZAMORA I ALBARRACIN |
EN PLOM –
GUILLEM DE CASTRO |
GRESCA AL PALMAR |
CARLO GOLDONI |
VICENT LOPEZ I TORRES |
QUART EXTRAMURS
– VELAZQUEZ |
TRESCENTS VINTIU,
TRESCENTS VINTIDOS |
ANA DIOSDADO |
CHARO CABALLER I NAVARRETE |
COSTA I BORRAS
– AGOSTINA D’ARAGO |
AQUELL ESTIU QUE BUIDAREM
EL FEMER |
JOSEP
LLOPIS I DOMINGO |
OLGA
GALDON I CLIMENT |
CERVANTES –
PARE JOFRE |
DESTRELLATATS |
JOSEP LLUIS ALONSO DE
SANTOS |
FRANCESC
DIAZ I CARSI |
TOMASOS –
CARLES CERVERA |
LA SOPERA |
ROBERT LAMOUREUX |
JESUS RAGA I PERALES |
ARQUEBISBE
OLAECHEA – SANT MARCELI |
UN ESPERIT BURLO |
NOEL
COWARD |
AMPAR
DORCE I ORDUÑA |
BOLSERIA – TROS
ALT |
QUATRE CORS EN PARADA I
MARCHA ARRERE |
ENRIC JARDIEL I PONCELA |
BERNAT MANZANARO |
ESCULTOR GARCIA
MAS – PORT DE SANTA MARIA |
QUE ALGU TANQUE LA PORTA |
ROSA MARIA ROS I PRATS |
ROSA MARIA ROS I PRATS |
OBRA CURTA
NOM DE LA FALLA |
TITUL DE L’OBRA |
AUTOR |
DIRIGIDA PER |
AVGDA. DE LA
PLATA – GRAL. URRUTIA |
REMANS DE PAU |
ANTONI RUIZ I NEGRE |
JOSEP
JOAN MULET I GOMEZ |
SAPADORS –
VICENT LLEO |
NO ES PER AHI |
FAUST HERNANDEZ I
CASAJUANA |
VICENT
R. FERRANDO I SAEZ |
NADOR -
MIRACULOSA |
DIES DE NERVIS |
JOSEP
F. BOIX I YUSTE |
GASPAR ZAMORA I ALBARRACIN |
FERROS – JOAN
BATISTE PERALES |
LA FOTO |
ANTONI RUIZ I NEGRE |
MARIA LLUISA GIMENEZ I
VENTO |
ARQUEBISBE
OLAECHEA – SANT MARCELI |
LISISTRATA |
SERGI REYES |
AMPAR DORCE I ORDUÑA |
JOSEP MARIA
BAYARRI – ELS ISIDRES |
¡ NO HI HA UN MARIT FIEL ! |
PACO BARCHINO |
FRANCESC REAL I TORRES |
AZCARRAGA –
FERRAN EL CATOLIC |
L’AIRET DE LA MATINÀ |
FAUST HERNANDEZ I
CASAJUANA |
ANTONI HUERTAS |
QUART EXTRAMURS
- VELAZQUEZ |
EL DEBUT DE COL I FLOR |
JOSEP
PERIS I CELDA |
CHARO CABALLER I NAVARRETE |
MINISTRE LLUIS
MAYANS – P. SUAREZ |
I VOSTE ¿QUE HAGUERA FET? |
RAFEL
BENYTO I MELIA |
RAMON
DOLZ I ARNAL |
ILLES CANARIES
– LO RAT PENAT |
L’EROTISSIMA DONYA INES |
JOAN
ANFOS GIL I ALBORS |
JOSEFINA BULTO I BULTO |
FRA J.
RODRIGUEZ – PINTOR CORTINA |
UNA EXCELENT VELADA |
RAMON
GARCIA I MELIA |
JOSEP MARIA GARCIA I
GIMENEZ |
JOSEP SOTO MICO
– SINDIC MOCHOLI |
JOAN EL CENDROS |
CARLES ALBEROLA, I ROBERT
GARCIA |
TRINITAT
PUCHADES I PASTOR |
NORT – DR. ZAMENHOFF |
L’EROTISSIMA DONYA INES |
JOAN
ANFOS GIL I ALBOR |
MERCE
AZNAR I BADIA |
QUART – TURIA |
BALLANT EN EL MORT |
OSCAR E. TABERNISSE |
ELENA CABAÑES I MARTINEZ |
JUST VILAR –
MERCAT DEL CABANYAL |
¡ALS BOUS DE CASTELLO! |
MANUEL SOTO I LLUCH |
JOSEP ANTONI GALLEGO I
CABANILLAS |
AVGDA.
BURJASSOT- PARE CARBONELL |
MARIT, SOGRA I CUNYADA |
JOSEP LLOPIS I DOMINGO |
ANTONI
ANDRES I NEBOT |
CONSERVA –
BERENGUER MALLOL |
KETCHUP I MOSTAÇA |
SERGI REYES |
RODOLF PERALES I
VILLANUEVA |
MESTRE LOPE –
JOSEP CARSI |
I VOSTE, ¿QUÉ HAGUERA FET? |
RAFEL
BENEITO I MELIA |
MIQUEL
RELAÑO I MARTINEZ |
NOM DE LA FALLA |
TITUL DE L’OBRA |
AUTOR |
DIRIGIDA PER |
PLAÇA MERCAT DE
RUSSAFA |
VALENCIA EN FLAMES |
ARTUR CASINOS |
ROBERT LORAS I VILLALONGA |
PLAÇA LOPE DE
VEGA |
PER LA FAM D’HERETAR |
JOSEP
PERIS I CELDA |
VICTOR
SANCHIS I MOSCARDO |
BISBE JAUME
PEREZ – LLUIS OLIAG |
LUCILA |
SERGI REYES |
VICENT
CHORNET I PLANELLS |
CADIÇ – LITERAT
AZORIN |
UN HOME, UNA DONA, UN SOFA |
AMPAR
VALLS I GOMEZ |
LLUIS
VALLS I GOMEZ |
PROGRES –
TEATRE DE LA MARINA |
I VOSTE ¿QUÉ HAGUERA FET? |
RAFEL
BENEYTO I MELIA |
MAITE TORRES I SERRA |
MONT DE PIETAT
(CHIRIVELLA) |
NAVELLOS 18 |
ANTONI RUIZ I NEGRE |
MATILDE
PLAZA I SANCHEZ |
INGENIER JOSEP
SIRERA – PIUS IX |
DE TOT TE LA CULPA EL
PICHI |
PACO COMES |
JOAN BLACAS I CARRASCO |
OLIVERETA – CERDA
I RICO |
TOTS A CUIDAR-LO |
ANTONI RUIZ I NEGRE |
VICENT
PEREZ I BERNES |
CORREGERIA BANY
DELS PAVESOS |
COLOMBAIRE DE PROFIT |
PACO BARCHINO |
EDUART MARTINEZ I CEBRIÀ |
V. DE LA CABEZA
– JOSEP M. MORTES |
FES EL FAVOR DE MORIR-TE |
GERMA GONZALEZ I ABELLA |
GERMA GONZALEZ I ABELLA |
COSTA I BORRAS
– A. DE ARAGO |
TONI MANENA I JOAN DE LA
SON |
FRANCESC PALANCA I ROCA |
OLGA
GALDON I CLIMENT |
BARRI DE SANT
ISIDRE |
EN TOT EL COR |
ANTONI RUIZ I NEGRE |
MARIA DOLORS LINARES I
CUADROS |
DOMINGO OROZCO
- BAILEN |
VISITES DE L’ATRE MON |
RAFEL GAYANO I LLUCH |
VICENT PAÑOS I VILLALBA |
CUENCA
TRAMOYERES – GUARDIA CIVIL |
ANA MARIA |
J.
CASTAÑER I FONS |
FELIX BLANCO I MONTAGUD |
AVGDA. GIORGETA
– ROIG DE CORELLA |
LA PLAÇA DE CANOVAS |
JOAN
ANFOS GIL I ALBORS |
ENRIC CARDONA |
SERRA MARTES –
MIQUEL SERVET |
PAELLA DE MARISC |
ANTONI RUIZ I NEGRE |
ANA CARBONELL I MONTESINOS |
POETA ALBEROLA
– TOTANA |
BUFAR EN CALDO GELAT |
EDUART ESCALANTE |
MARTI
CASES I VIDAL |
CERAMISTE ROS –
JOSEP M. MORTES |
ARA SI QUE VA DE VERES |
ANTONI VIROSQUE I SAMPER |
RAMON ROMERO I ALBALAT |
CEDRE –
EXPLORADOR ANDRES |
¿QUÉ NO CONEIX A RAMON? |
ANTONI RUIZ I NEGRE |
CONCHA ARRIETE |
BARRI DE LA
LLUM |
LA FESTA DE LA FLOR |
FELIP MELIA |
PERE MATEO I SEBASTIAN |
PLAÇA GARCIA
MORATO – YECLA |
EL FANTASMA DE L’AGÜELO |
JOSEP
LLOPIS I DOMINGO |
ANFOS VICENT GARCIA I
ROMERO |
ALACANT – QUART
DE POBLET |
LA PASTA DE LA FORNERA |
PACO BARCHINO |
MIQUEL RUIZ I SANMARTIN |
DR. MARAÑON – MESTRE
PALAU |
EL PRIMER VOLER |
ESTANISLAO ALBEROLA I
FRANCESC MUÑOZ |
GABRIEL
BAU I MATEU |
BARO DE SANT
PETRILLO – LEONOR JOVANI |
EL LOCO |
VICENT VIDAL I MIQUEL
TALLADA |
EMILIA
VALLS I GIL |
ISAAC PERAL –
MICER MASCO |
U QUE VE DE L’ATRE MON |
PACO COMES |
MANEL FERNANDEZ I ROCA |
LLIBERTAT –
TEODOR LLORENTE |
COLOMBAIRE DE PROFIT |
PACO
BARCHINO |
RAMON
VICENT PITARCH I ANDRES |
ROSARI – PLAÇA
DE CALABUIG |
JUJAT DE PAU |
JOSEP MARIA LEAL |
ISABEL SEGUI I GALVEZ |
PINTOR GOYA –
BRASIL |
UN CANVI D’HABITACIO |
ANTONI VIROSQUE SAMPER |
CONCHA COSTA |
PELAYO –
MATEMATIC MARÇAL |
AMUNT EL TELO |
JOSEP
BEA I MATAIX |
INES SOLER |
ILLES CANARIES
– TRAFALGAR |
LES TRAVESURES DE MILIET |
ARTUR CASINOS |
TERESA NAVARRO I FOLGADO |
Els
jurats en la modalitat d’OBRA LLARGA foren :
En el seu veredicte
dictaminaren que les nominacions foren :
MILLOR
REPRESENTACIO
MILLOR EN OCTUBRE
TRESCENTS VINTIU, TRESCENS VINTIDOS
PARELLES DE FET, DE FET PARELLES
UNA NIT EN SA CASA SENYORA
VICENT IBORRA I PEREZ
VICENT ORTEGA I MIRALLES
AMPAR GIMENO I ARANDIGA
MARIA AMPAR ALBORS I RODRIGO
VICENT MARTINEZ I ORTIZ
FRANCESC ALANDES I AMPOSTA
MARIA JOSEP QUINTO I MASIA
MARIA JOSEP BAUSET I PERIS
JOSEP MARIA GARCIA I GIMENEZ
CHARO CABALLER I NAVARRETE
MILLOR EN OCTUBRE
TRESCENTS VINTIU, TRESCENTS
VINTIDOS
QUE ALGU TANQUE LA PORTA
I els PREMIS d’esta obra llarga quedaren aixi
MILLOR
REPRESENTACIO
PRIMER PREMI |
FALLA QUART EXTRAMURS –
VELAZQUEZ |
SEGON PREMI |
FALLA FRAY J. RODRIGUEZ –
PINTOR CORTINA. Ex aequo junt a la falla RIPALDA – SOGUERS |
TERCER PREMI |
NADOR - MIRACULOSA |
MILLOR ACTOR
PRINCIPAL
PRIMER PREMI
(EX AEQUO) |
GUILLEM
BAUSET I TOMAS VICENT
IBORRA I PEREZ VICENT
ORTEGA I MIRALLES |
FALLA FRA J. RODRIGUEZ –
PINTOR CORTINA FALLA QUART EXTRAMURS –
VELAZQUEZ |
MILLOR ACTOR DE
REPARTIMENT
PRIMER PREMI
|
VICENT MARTINEZ I ORTIZ |
FALLA RIPALDA – SOGUERS |
MILLOR ACTRIU
PRINCIPAL
PRIMER PREMI
(Ex aequo) |
PILAR
GIMENO I ARANDIGA
AMPAR GIMENO I ARANDIGA MARIA AMPAR ALBORS I
RODRIGO |
FALLA QUART EXTRAMURS –
VELAZQUEZ FALLA CERVANTES – PARE
JOFRE |
PRIMER PREMI
(Ex Aequo) |
PILAR ZAHONERO I MIRALLES MARIA JOSEP QUINTO MASIA |
FALLA SEVILLA – DENIA FALLA RIPALDA - SOGUERS |
MILLOR MONTAGE
PRIMER PREMI |
FALLA RIPALDA – SOGUERS |
MILLOR DIRECCIO
PRIMER PREMI |
CHARO CABALLER I NAVARRETE |
FALLA QUART EXTRAMURS -
VELAZQUEZ |
PREMI LLITERARI A
LA MILLOR OBRA INEDITA REPRESENTADA
TITUL DE L’OBRA |
AUTOR |
FALLA QUE LA REPRESENTÀ |
AQUELL ESTIU
QUE BUIDAREN EL FEMER |
JOSEP
LLOPIS I DOMINGO |
COSTA I BORRAS AGOSTINA
D’ARAGO |
Els encarregats de JUJAR, la modalitat d’obra
curta foren :
En el seu veredicte dictaminaren que les nominacions foren :
MILLOR REPRESENTACIO
DIES DE NERVIS
UNA EXCELENT VELADA
L’EROTISSIMA DONYA INES
LISISTRATA
I VOSTE, ¿ QUE HAGUERA FET ?
MILLOR ACTOR PRINCIPAL
GASPAR ZAMORA I ALBARRACIN
ISMAEL CASTELLO
JOSEP MARIA GARCIA I GIMENEZ
MILLOR ACTRIU PRINCIPAL
AMPAR ARENAS I CANOS
REME TORRAS
MARIA AMPAR FELICI I GIRBES
MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT
JOSEP
VIANA
JOAN
PARRA I ALBERT
RICART
CENTELLES I ROS
MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT
ESTRELA
FUSET I TARRICA
VERONICA
LOPEZ I CARBONELL
CARME
ISABEL SANCHO I FRAU
MILLOR MONTAGE
EL DEBUT DE COL I FLOR
L’EROTISSIMA DONYA INES
MILLOR DIRECCIO
GASPAR ZAMORA I ALBARRACIN
AMPAR DORCE I ORDUÑA
JOSEP MARIA GARCIA I GIMENEZ
MILLOR OBRA INEDITA REPRESENTADA
DIES DE NERVIS
UNA EXCELENT VELADA
BALLANT EN EL MORT
ELS PREMIS D’OBRA CURTA FOREN PER A :
MILLOR OBRA
PRIMER PREMI
|
FALLA
FRA J. RODRIGUEZ – PINTOR CORTINA
|
SEGON PREMI
|
FALLA
ARQUEBISBE OLAECHEA – SANT MARCELI
|
TERCER PREMI
|
FALLA
NADOR - MIRACULOSA
|
QUART PREMI
|
FALLA NORT – DR. ZAMENHOFF
|
QUINT PREMI
|
FALLA MESTRE LOPE – JOSEP CARSI
|
PRIMER PREMI
|
ISMAEL
CASTELLO
|
FALLA ARQUEBISBE OLAECHEA
– SANT MARCELI |
PRIMER PREMI
|
REME TORRAS |
FALLA ARQUEBISBE OLAECHEA
– SANT MARCELI |
MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT
PRIMER PREMI
|
JOAN
PARRA I ALBERT
|
FALLA FRA J. RODRIGUEZ –
PINTOR CORTINA |
PRIMER PREMI
|
VERONICA
LOPEZ I CARBONELL |
FALLA
NORT – DR. ZAMENHOFF |
MILLOR MONTAGE
PRIMER PREMI |
FALLA QUART EXTRAMURS –
VELAZQUEZ |
MILLOR DIRECCIO
PRIMER PREMI
|
JOSEP MARIA GARCIA I
GIMENEZ |
FALLA FRA J. RODRIGUEZ –
PINTOR CORTINA |
PREMI LITERARI A LA MILLOR OBRA INEDITA REPRESENTADA
PRIMER PREMI
|
UNA EXCELENT VELADA |
FALLA FRA J. RODRIGUEZ –
PINTOR CORTINA |
Per a la modalitat d’obra CURTA
SELECTIVA foren nomenats JURATS :
LLUIS
AZNAR I SANCHIS
ROSARI
GRACIA I NEBOT
ANGELS
FAGOAGA I BALLESTER
El seu veredicte fou el
sigüent
PRIMER PREMI |
CADIÇ – LITERAT AZORIN |
SEGON PREMI |
AVGDA. GIORGETA – ROIG DE
CORELLA |
TERCER PREMI |
PLAÇA LOPE DE VEGA |
QUART PREMI |
CORREGERIA – BANY DELS
PAVESOS |
QUINT PREMI |
ALICANTE ( Quart de
Poblet) |
MILLOR ACTOR
PRIMER PREMI |
JOSEP
ENRIC PEREZ I CLEMENTE |
FALLA AVGDA. GIORGETA –
ROIG DE CORELLA |
MILLOR ACTRIU
PRIMER PREMI
(Ex aequo) |
ISABEL
TORRIJOS I LATORRE
LOLA
PELLO I ALEIXANDRE
|
FALLA CEDRE – EXPLORADOR
ANDRES FALLA CADIÇ – LITERAT
AZORIN |
PRIMER PREMI
(Ex aequo) |
JOSEP MIQUEL MIRALLES I
GASCO DAVID TORTOLA I CARRILLO |
FALLA CADIÇ – LITERAT
AZORIN FALLA LLIBERTAT – TEODOR
LLORENTE |
MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT
PRIMER PREMI
(Ex aequo) |
PILAR SORIANO I LURBE MIREIA OMBUENA I BASULTO |
FALLA CADIÇ – LITERAT
AZORIN FALLA PROGRES – TEATRE DE
LA MARINA |
MILLOR DIRECCIO
PRIMER PREMI
|
LLUIS VALLS I GOMEZ |
FALLA CADIÇ – LITERAT
AZORIN |
MILLOR MONTAGE
PRIMER PREMI
|
FALLA ALACANT |
QUART DE POBLET |
MILLOR OBRA INEDITA REPRESENTADA
PRIMER PREMI
|
CADIÇ – LITERAT AZORIN |
Tant les obres Llargues com les
curtes varen ser representades en el Teatre l’Horta de Castellar – Oliveral,
començaren les primeres el 31 d’octubre del 2001, finalisant el 16 de Decembre
del mateix any. Les segones donaren començament el 16 d’octubre del 2001, fins
al 26 d’Octubre d’eixe any. La modalitat curta selectiva es representà des del
26 de setembre 2001, fins al 24 d’octubre, esta modalitat en el teatre La
Protectora.
Este es el resum final del concurs
:
OBRES LLARGUES |
22 |
OBRES CURTES |
18 |
OBRES CURTES SELECTIVES |
30 |
ACTORS |
310 |
ACTRIUS |
285 |
DIRECTORS/ES INDIVIDUALS |
70 |
DIRECCIONS COLECTIVES |
0 |
En obra llarga es retiraren
estes 5
falles :
CONSERVA – BERENGUER MALLOL
REPUBLICA ARGENTINA – DR.
PALLARES IRANZO
ALBERIC – HEROI ROMEU
EN PLOM – GUILLEM DE CASTRO
BOLSERIA – TROS ALT
En obra curta es retirà 1
falla :
JOSEP SOTO MICO – SINDIC
MOCHOLI
En obra curta selectiva es
retirà 1 falla :
PLAÇA LOPE DE VEGA