EXERCICI 2003 – 2004
La Delegacio
del cultura de J.C.F. per al present any estaba formada per :
VICEPRESIDENT DE L’AREA |
JORDI GÚARRO I MONLLOR |
DELEGAT DE CULTURA |
JOAN
MANUEL LAMAS I GARCIA |
SECRETARIA DE CULTURA |
ADONELLA
CABALLERO I ASENSI |
VOCAL |
MARIA
PILAR BARELLA I GALLUR |
VOCAL |
MIQUEL
GADEA I PONCE |
VOCAL |
JOAN VICENT ENRIQUE I MONTE |
VOCAL |
SILVIA
HERRERO I MORALES |
VOCAL
|
ENRIC MARTINEZ I CHICOTE |
VOCAL |
JOAN
OLMOS I RIERA |
VOCAL |
ANGEL
SALVADOR I PEREZ |
ADJUNT |
J.
CARLES ASTILLERO I MARTINEZ |
ADJUNT |
MANUEL
APARISI I BARRACHINA |
ADJUNT |
JOSEP LLUIS GALVE I CASTILLO |
OBRA LLARGA
NOM DE LA FALLA |
TITUL DE L’OBRA |
AUTOR |
DIRIGIDA PER |
PL. GARCIA
MORATO – YECLA |
ALL I PEBRE D’EMBOLICS |
JOSEP LLOPIS I DOMINGO |
ANFOS
GARCIA |
ARQUITECTE
ALFARO – FRANCESC CUBELLS |
PERO,
SE POT SABER QUI ES EL PARE ? |
JOSEP LLOPIS I DOMINGO |
MARIA
JOSEP PONCE I LLAMAS |
MANUEL ARNAU-
CREU CUBERTA |
JAMELET, EL PRINCEP DEMENT |
RAFEL MELIA I CASTELLO |
RAFEL MELIA I CASTELLO |
RIPALDA SOGUERS |
PELS
PELS |
PAUL PÖRTNER |
JOSEP M. TORTOSA I VICENT MARTINEZ |
CARRERA SANT
LLUIS – DR. WAKSMAN |
ANEM A CONTAR MENTIRES |
ANFOS
PASO |
JOSEP
LLUIS MOLINA I MONLEON |
QUART – TURIA |
“AY CARMELA” |
J.
SANCHIS I SINISTERRA |
ELENA
CABAÑES I MARTINEZ |
CERVANTES –
PARE JOFRE |
EM
VAIG CASAR EN UN ANGEL |
JANOS
VASZARY |
FRANCESC
DIAZ I CARSI |
NADOR –
MIRACULOSA |
A
TRES BANDES |
JOSEP FRANCESC BOIX I YUSTE |
GASPAR
ZAMORA I ALBARRACIN |
PL. LOPE DE
VEGA |
LA
TERCERA PARAULA |
ALEIXANDRE CASONA |
VICTOR SANCHIS I MOSCARDO |
MERCAT DE
CASTELLA |
BESOS |
CARLES
ALBEROLA I ROBERT GARCIA |
JOSEP
MANUEL ESCRICHE |
SERRA MARTES –
MIQUEL SERVET |
RETIRADA |
RETIRADA |
RETIRADA |
FRA. J.
RODRIGUEZ – PINTOR CORTINA |
TRES
DONES |
ROBERT
SANTIAGO |
JOSEP
MARIA GARCIA I GIMENEZ |
EN PLOM –
GUILLEM DE CASTRO |
VOSTE
POT SER UN ASSESSÍ RETIRADA |
ANFOS
PASO RETIRADA |
JOAQUIN
ALCALA I BARONA RETIRADA |
SEVILLA –DENIA |
DURANG,
DURANG |
CRISTOFER
DORANGH |
CARLES
GALIANA I LLORENS |
OLIVERETA –
CERDÀ I RICO |
FORA
D’ONA |
RAFEL MELIA I CASTELLO |
VICENT PEREZ I VERNES |
REGNE DE
VALENCIA – DUC DE CALABRIA |
CAFÉ
GOLDONI (Adaptacio lliure) |
CARLO
GOLDONI |
FRANC
OBRER |
ARQUEBISBE
OLAECHEA – SANT MARCELI |
UN
TRAMVIA ANOMENAT DESIG |
TENNESSEE WILLIAMS |
JOSEP SAIZ I ARGANDOÑA |
QUART EXTRAMURS
– VELAZQUEZ |
ADELETA |
EDGAR
NEVILLE |
CHARO
CABALLER I NAVARRETE |
AVGDA. DE LA
PLATA – GRAL. URRUTIA |
BALADA
PER A TRES INOCENTS |
PERE
MARI HERRERO |
MANUEL
SANCHEZ I ROMERO |
OBRA CURTA
NOM DE LA FALLA |
TITUL DE L’OBRA
|
AUTOR |
DIRIGIDA PER |
NORT – DR. ZAMENHOFF |
SUPLICI
|
RAMO
GARCIA I MELIA |
MERCE AZNAR I BADIA |
DOMENEC OROZCO
– BAILEN |
PARES
QUE TENIU FILLS
|
L.
FERNANDEZ DE SEVILLA I L. TEJEDOR |
CARLES
GALIANA I LLORENS |
ILLES CANARIES
– LO RAT PENAT |
PAELLA
DE MARISC
|
ANTONI
RUIZ I NEGRE |
JOSEFINA
BULTO I BULTO |
MINISTRE LUIS MAYANS – ARGENTER SUAREZ |
L’HOSTAL
DEL LLORER
|
ANTONI
RUIZ NEGRE |
AMPAR
SIMON I RAGA |
CADIÇ – LITERAT
AZORIN |
AQUELL
CASTELL QUE HAGUÈ
|
JOSEP MARCO I RIPOLLES |
LLUIS VALLS I GOMEZ |
ALACANT (QUART
DE POBLET) |
A
FER LA MA, EL FLORERO
|
MARIA OLLER I ALBIACH I JOAN J. CASTILLO I
SANMARTIN |
JOAN J. CASTILLO I SANMARTIN |
AVGDA. DE LA
PLATA – GRAL. URRUTIA |
VEGES
TU, MA MARE (HISTORIA DE LA CLASE MIJA)
|
JOAN JOSEP ALFONSO I MILLAN |
MANUEL
SANCHEZ I ROMERO |
PLAÇA DR.
COLLADO |
DE
TAL PALO.....
|
JOSEP
V. MARCO I ANTONI FAGOAGA I BALLESTER |
JOSEP
VICENT MARCO I RAMIREZ |
NADOR –
MIRACULOSA |
QUATRE ARPEGIS D’AMOR
|
JOSEP FRANCESC BOIX I YUSTE |
GASPAR
ZAMORA I ALBARRACIN |
FRA J.
RODRIGUEZ – PINTOR CORTINA |
U.V.I. (CUIDATS INTENSIUS)
|
EDUART
LADRON DE GUEVARA |
JOSEP
MARIA GARCIA I GIMENEZ |
QUART
EXTRAMUROS – VELAZQUEZ |
NO
HI HA LLADRES QUE PER BE NO VINGA
|
DARIO
FO |
CHARO
CABALLER I NAVARRTE |
CONSERVA –
BERENGUER MALLOL |
ABANS DE CAURE LES FULLES
|
RAFEL MELIA I CASTELLO |
RODOLF
PERALES I VILLANUEVA |
QUART – TURIA |
AMIGUES
|
ALBERT HERNANDEZ I CHULVI |
ELENA
CABAÑES I MARTINEZ |
L’ALCOTA –
SAGUNT |
DOS
PARDALETS UNA AGUILETA
|
PACO
BARCHINO |
ANTONI
N. FITA I DE LOS DOLORES |
CRISTOFOL SORNI
– MESTRE MARTIN |
UNA
AMERICANA EN PARIS
|
RAFEL MELIA I CASTELLO |
ENRIC BENEDITO I BORJA |
CUENCA
TRAMOYERES – GUARDIA CIVIL |
L’APESTAT
|
JOAN
ORTEGA I REDONDO |
FELIX
BLANCO I MONTAGUD |
GIORGETA – ROIG
DE CORELLA |
NELO
BACORA EN NOVA YORK
|
JOSEP
V. MARCO I ANTONI FAGOAGA |
JOSEP ENRIC PEREZ I CLEMENTE |
ARQUEBISBE
OLAECHEA – SANT MARCELI |
MARE
MEUA
|
JOAN JOSEP ALONSO I MILLAN |
JOSEP
SAIZ ARGANDOÑA |
OBRA CURTA
SELECTIVA
NOM DE LA FALLA |
TITUL DE L’OBRA
|
AUTOR |
DIRIGIDA PER |
ESCULTOR GARCIA
MAS – PORT DE SANTA MARIA |
LA
PLAÇA DE CANOVAS
|
JOAN ANFOS GIL I ALBORS |
ROSA
M. ROS I PRATS |
MOSSEN JOSEP
CUENCA – PINEDO |
LA FARSA DE MISSER PERE PATHELIN
|
ANONIM
(Adaptacio Rodolf Sirera) |
GLORIA
SAEZ I RIDAURA |
MARQUES DE
MONTORTAL – JOSEP ESTEVE |
ARA
SI QUE VA DE VERES
|
ANTONI
VIROSQUE |
JOSEP
ALEIXANDRE IZQUIERDO I SERRA |
PLAÇA DEL
NEGRITO |
AL
PEU DE LA LLETRA
|
ANNA
A. MILLAS I MASCAROS |
FERRAN
MUÑOZ I SANCHIS |
MESTRE LOPE –
JOSEP CARSI |
LA
PLAÇA DE CANOVAS
|
JOAN ANFOS GILS I ALBORS |
MIQUEL
RELAÑO ILARA |
PINTOR DOMINGO
– GUILLEM DE CASTRO |
LA
NIT MAGICA
|
LOURDES
LAJARIN |
LOURDES
LAJARIN |
ROSARI – PL. CALABUIG
|
EL
DEBUT DE COL I FLOR
|
JOSEP PERIS I CELDA |
ELISABET
SEGUI I GALVEZ |
ILLES CANARIES
– TRAFALGAR |
LA
MARE I EL FRARE
|
JULI
NAVARRO I GIMENO |
TERESA
NAVARRO I FOLGADO |
REPUBLICA
ARGENTINA- DR. PALLARES IRANZO |
PILAR I MICALET
|
ALBERT MARTIN |
MARIA DOLORS SANIA I SANZ |
PERIS I VALERO – CUBA |
NO
A LA BODA DE TONET I NELETA
|
JOSEP BEA I MATAIX |
ANTONI MONTAÑANA I SALES |
MERCAT DE
RUSSAFA |
TAULELLS
|
DAVIT
DE SOLA I MEDIAVILLA |
FRANCESC VERA I PUIG |
CORREGERIA –
BANY DELS PAVESOS |
NO
ES PER AHI
|
FAUST
HERNANDEZ I CASAJUANA |
RAIMON
GOMEZ I YAGÜE |
PINTOR GOYA –
BRASIL |
RETIRADA
|
RETIRADA |
RETIRADA |
TRES CAMINS –
PINEDO |
ELS ALLS I PEBRES DE SANT PERE
|
JULI
NAVARRO I GIMENO |
JULI
NAVARRO I GIMENO |
PINTOR DOMINGO
– GUILLEM DE CASTRO |
LA
NIT MAGICA
|
LOURDES
LAJARIN |
CAROL
SOLAZ I MENA |
PROGRESO –
TEATRE DE LA MARINA |
ARA
SI QUE VA DE VERES
|
ANTONI VIROSQUE I SAMPER |
JOSEP DAVID BADIA I VALIENTE |
PELAYO – MATEMATIC
MARÇAL |
DONES
MES BORDES QUE UN ATAC DE NERVIS
|
JOSEP A. MILIAN I LOPEZ |
INES SOLER I GIL |
BENIMODO –
ENGINYER DICENTA |
PER
LA FAM D’NERETAR
|
JOSEP PERIS CELDA |
ENRIC
CORTES I ESCUDER |
DUC DE GAETA –
POBLA DE FARNALS |
WOODY
|
HERNAN
MIR I SERRANO |
HERNAN
MIR I SERRANO |
OLIVERETA –
CERDA I RICO |
COM
UN TRENTA DE FEBRER
|
RAFEL MELIA I CASTELLO |
JOSEP VICENT RODA I ARMERO |
SANTS JUST I PASTOR – SERRERIA |
LA
BARRAQUETA DEL NANO
|
PACO
BARCHINO |
JOAN
CARLES RAMOS I CARRASCOSA |
DR. SERRANO –
CARLES CERVERA |
LA
BODA
|
LOURDES
LAJARIN |
LOURDES
LAJARIN |
BISBE J. PEREZ
– LLUIS OLIAG |
VAJA
PES QUE M’HA LLEVAT
|
RAFEL BENEYTO I MELIA |
VICENT CHORNET I PLANELLS |
MANUEL ARNAU –
CREU CUBERTA |
LA
FOTO QUE TENIA VEU
|
RAFEL MELIA I CASTELLO |
VICENT JOSEP BENEYTO I MELIA |
EN PLOM –
GUILLEM DE CASTRO |
FORA
D’ONA
|
RAFEL
MELIA I CASTELLO |
VICENT
LOPEZ I TORRES |
CONCHITA PIQUER
– MONESTIR DE POBLET |
DONES
MES BORDES QUE UN ATAC DE NERVIS
|
JOSEP A MILIAN I LOPEZ |
EDUART
AMOROS I FERRERO |
FRANCESC
CLIMENT – URUGUAI |
FELISA
|
ANTONI
RUIZ I NEGRE |
JOSEP BAREA I MUÑOZ |
ENGINYER SIRERA
– PIO XI |
DIES DE NERVIS
|
JOSEP FRANCESC BOIX I YUSTE |
AMALIA
DOMINGUEZ I ZAPATA |
MERCAT DE
CASTELLA |
L’AMOR
DEL GAT Y DEL GOS
|
ENRIC
JARDIEL I PONCELA |
EDUART
NAVARRO I DE TENA |
BAIXA – MESO DE
MORELLA |
UNA
DE VIOLADORS
|
JOSEP MELIA I CASTELLO |
MAVI SALES I PASCUAL |
VIRGEN DE LA
CABEZA – JOSEP MARI MORTES |
QUELO
CHUFETA
RETIRADA |
LLEOPOLT G. BLAT RETIRADA |
GERMA
GONZALEZ I ABELLA RETIRADA |
AVGDA. BURJASSOT – PARE CARBONELL |
TENORI
A LA FORÇA
RETIRADA |
ARTUR
CASINOS RETIRADA |
MIQUEL
DUQUE I PICAZO RETIRADA |
BOLSERIA – TROS ALT |
LA FORNARINA
|
JOAN ANFOS GIL I ALBORS |
VICENT ROIG I MARZAL |
SAN JOSEP DE LA
MONTANYA – TERUEL |
ELS
ODIE......
|
ANDREU
GARCIA I GARCIA |
ANDREU
GARCIA I GARCIA |
MONT DE PIETAT
(CHIRIVELLA) |
CINC
CHIQUES I UN CRIAT YA TENIM L’EMBROLL ARMAT
|
ANNA
AMPAR MILLAS I MASCAROS |
MATILDE PLAZA I SANCHEZ |
SANTA CRUZ DE
TENERIFE- ANGEL DEL ALCACER |
AON
ESTA LA MEUA DONA?
|
PACO COMES |
PACO MARIN I MONCHO |
BARRI SANT ISIDRE |
BUNYOLS I FALLES
|
HIPOLIT
NEGRE |
JOSEP
LLUIS DEL CAMPO CAÑAVERAL I MARTINEZ |
LLIBERTAT –
TEODOR LLORENTE |
LA
BARRAQUETA DEL NANO
|
PACO
BARCHINO |
MIQUEL
SINISTERRA I BERRUGA |
RIPALDA –
SOGUERS |
NIT
DE COMEDIA
|
MARIA
JOSEP QUINTO I MASIA |
JESSICA
MIRO I QUINTO |
BARON DE SANT
PETRILLO – ENRIC NAVARRO |
NO
ES PER AHI
|
FAUST
HERNANDEZ I CASAJUANA |
EMILIA
VALLES I GIL |
AZCARRAGA –
FERRAN EL CATOLIC |
MA
CASA.....
|
JOSEP
MELIA I CASTELLO |
ADOLF LOPEZ I MUÑOZ |
CERVANTES –
PARE JOFRE |
EN
VEU ALTA
|
JOSEP FRANCES BOIX I YUSTE |
JOSEP FRANCESC BOIX I YUSTE |
Els jurats en la modalitat d’OBRA LLARGA foren :
ANNA AMPAR MILLAS I MASCAROS
NICOLAU ROSALES
RAMIR SANCHEZ
En el seu
veredicte dictaminaren que les nominacions foren :
MILLOR
REPRESENTACIO
FALLA MERCAT DE
CASTELLA
FALLA SEVILLA
DENIA
FALLA FRA J. RODRIGUEZ
– PINTOR CORTINA
FALLA CARRERA SANT
LLUIS – DR. WAKSMAN
JOAN M. GARCIA I CASTELLANO, de la FALLA NADOR - MIRACULOSA
SERGI MORALEDA I MARTINEZ, de la FALLA CARRERA SANT LLUIS –
DR. WAKSMAN
VICENT
ORTEGA I MIRALLES, de la FALLA QUART EXTRAMURS – VELAZQUEZ
PILAR GIMENO I ARANDIGA, de la FALLA QUART EXTRAMURS –
VELAZQUEZ
AMPAR
ARENAS I CANOS, de la FALLA NADOR - MIRACULOSA
CARME
MARIA CERDÁ I JORDÁ, de la FALLA QUART - TURIA
MANUELPEREZ I FERNANDEZ, de la FALLA CARRERA SANT LLUIS – DR.
WAKSMAN
MANUEL
SANCHEZ I ROMERO, de la FALLA AVGDA. LA PLATA – GRAL. URRUTIA
FRANCESC
ALANDES I AMPOSTA, de la FALLA CERVANTES – PARE JOFRE
INMA GADEA I SENDRA, de la FALLA ARQUEBISBE OLAECHEA – SANT
MARCELI
MARIA MAGDALENA FORMENTIN I SANCHEZ, de la FALLA AVGDA. LA PLATA
– GRAL. URRUTIA
CARLES GALIANA I LLORENS, de la FALLA SEVILLA DENIA
JOSEP
MANUEL ESCRICHE I ALCAÑIZ, de la FALLA MERCAT DE CASTELLA
JOSEP
MARIA GARCIA I GIMENEZ, de la FALLA FRA J. RODRIGUEZ – PINTOR CORTINA
UN TRAMVIA ANOMENAT DESIG,
de la FALLA ARQUEBISBE OLAECVHEA – SANT MARCELI
TRES
DONES, de la FALLA FRA J. RODRIGUEZ – PINTOR CORTINA
LA
TERCERA PARAULA, de la FALLA PLAÇA LOPE DE VEGA
A TRES BANDES, de JOSEP FRANCESC BOIX I YUSTE
JAMELET
EL PRINCEP DEMENT, de RAFEL MELIA I CASTELLO
TRES
DONES, de ROBERT SANTIAGO
I els PREMIS d’esta obra llarga
quedaren aixi
MILLOR
REPRESENTACIO
PRIMER PREMI |
FALLA SEVILLA – DENIA |
SEGON PREMI |
FALLA MERCAT DE CASTELLA |
TERCER PREMI |
FRA J. RODRIGUEZ – PINTOR CORTINA |
MILLOR ACTOR
PRINCIPAL
PRIMER
PREMI
|
VICENT ORTEGA I MIRALLES, en el personage
PERE, de l’obra ADELETA |
FALLA QUART EXTRAMURS - VELAZQUEZ |
MILLOR ACTOR DE
REPARTIMENT
PRIMER
PREMI
|
MANEL PEREZ I FERNANDEZ, en el personage
LLORENÇ, de l’obra ANEM A CONTAR MENTIRES |
FALLA CARRERA SANT LLUIS – DR. WAKSMAN |
MILLOR ACTRIU
PRINCIPAL
PRIMER
PREMI
|
MARISOL
MACIAS I PEREZ, en el personage BLANCHE, de l’obra
UN TRAMVIA ANOMENAT DESIG
|
FALLA ARQUEBISBE OLAECHEA –
SANT MARCELI |
PRIMER
PREMI
|
PILAR BARRES I SALAZAR, en el personage
DIANA, de l’obra TRES DONES. |
FALLA FRA J. RODRIGUEZ – PINTOR CORTINA |
MILLOR MONTAGE
PRIMER PREMI |
FALLA ARQUEBISBE OLAECHEA -
SANT MARCELI, en l’obra UN TRAMVIA ANOMENAT DESIG. |
MILLOR DIRECCIO
PRIMER PREMI |
CARLES GALIANA LLORENS |
FALLA SEVILLA – DENIA |
PREMI LLITERARI A
LA MILLOR OBRA INEDITA REPRESENTADA
TITUL DE L’OBRA |
AUTOR |
FALLA QUE LA
REPRESENTÀ |
JAMELET, EL PRINCEP DEMENT |
RAFEL MELIA I CASTELLO |
MANUEL
ARNAU – CREU CUBERTA |
Els encarregats de JUJAR, la modalitat d’obra CURTA foren :
MARGARITA
SUAREZ I MENENDEZ
JAUME
ESTEBAN I VILLALBA
JOSEP
GARCIA I SIERRA
En el seu
veredicte dictaminaren que les nominacions
foren :
MILLOR
REPRESENTACIO
FALLA
QUART EXTRAMURS – VELAZQUEZ
FALLA
FRA J. RODRIGUEZ – PINTOR CORTINA
FALLA
NADOR MIRACULOSA
FALLA
DOMENEC OROZCO – BAILEN
FALLA
CADIÇ – LITERAT AZORIN
MILLOR
ACTOR PRINCIPAL
RICART
CENTELLES I ROS, de la FALLA NORT – DR. ZAMENHOFF
ANTONI
FAGOAGA I BALLESTER, de la FALLA PLAÇA DR. COLLADO
GASPAR
ZAMORA I ALBARRACIN, de la FALLA NADOR – MIRACULOSA
MILLOR
ACTRIU PRINCIPAL
PILAR
GIMENO I ARANDIGA, de la FALLA QUART EXTRAMURS – VELAZQUEZ
AMPAR
ARENAS I CANOS, de la FALLA NADOR – MIRACULOSA
CARME
MARIA CERDÁ I JORDÁ, de la FALLA QUART – TURIA
MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT
VICENT
PAÑOS I VILLALBA, de la FALLA DOMENEC OROZCO – BAILEN
LLUIS
VELA I BORONAT, de la FALLA L’ALCOTA - SAGUNT
MANEL
GORRIZ I PARRADO, de la FALLA FRA J. RODRIGUEZ – PINTOR CORTINA
MILLOR ACTRIU DE
REPARTIMENT
MARIA
DOLORS NAVARRO I PEREZ , de la FALLA AVGDA. DE LA
PLATA – GRAL. URRUTIA
LOLA
CARRASCOSA, de la FALLA QUART EXTRAMURS – VELAZQUEZ
ANA
DE LA ASUNCION I TERUEL de la FALLA DOMENEC OROZCO – BAILEN
MILLOR
MONTAGE
U.V.I. de la FALLA FRA J. RODRIGUEZ – PINTOR CORTINA
NO
HI HA LLADRE QUE PER BE NO VINGA, de la FALLA QUART
EXTRAMURS - VELAZQUEZ
AQUELL
CASTELL QUE HAGUE, de la FALLA CADIÇ – LITERAT AZORIN
MILLOR
DIRECCIO
CHARO
CABALLER I NAVARRETE, de la FALLA QUART EXTRAMURS – VELAZQUEZ
GASPAR
ZAMORA I ALBARRACIN, de la FALLA NADOR -
MIRACULOSA
JOSEP
MARIA GARCIA I GIMENEZ, de la FALLA FRA
J. RODRIGUEZ – PINTOR CORTINA
MILLOR
OBRA INEDITA REPRESENTADA
U.V.I. (Cuidats intensius)
QUATRE
ARPEGIS D’AMOR
DE
TAL PALO
ELS PREMIS D’OBRA CURTA
FOREN PER A :
MILLOR OBRA
PRIMER PREMI |
FALLA
NADOR – MIRACULOSA
|
SEGON PREMI |
FALLA
FRA J. RODRIGUEZ – PINTOR CORTINA
|
TERCER PREMI |
FALLA
QUART EXTRAMURS – VELAZQUEZ
|
QUART PREMI |
FALLA
DOMENEC OROZCO - BAILEN
|
QUINT PREMI |
FALLA
CADIÇ - LITERAT AZORIN
|
PRIMER
PREMI
|
GASPAR
ZAMORA I ALBARRACIN
|
FALLA NADOR – MIRACULOSA |
PRIMER
PREMI
|
AMPAR ARENAS I CANOS |
FALLA NADOR – MIRACULOSA |
MILLOR ACTOR DE
REPARTIMENT
PRIMER
PREMI
|
MANUEL
GORRIZ I PARRADO
|
FALLA FRA J. RODRIGUEZ – PINTOR CORTINA |
PRIMER
PREMI
|
MARIA DOLORS NAVARRO I PEREZ |
FALLA AVGDA. LA PLATA – GRAL. URRUTIA |
MILLOR MONTAGE
PRIMER PREMI |
FALLA QUART EXTRAMURS – VELAZQUEZ |
MILLOR DIRECCIO
PRIMER
PREMI
|
JOSEP MARIA GARCIA I GIMENEZ |
FALLA FRA J. RODRIGUEZ – PINTOR CORTINA |
PREMI LITERARI A
LA MILLOR OBRA INEDITA REPRESENTADA
TITUL DE L’OBRA
|
AUTOR |
FALLA QUE LA
REPRESENTÀ |
QUATRE ARPEGIS D’AMOR
|
JOSEP FRANCESC BOIX I YUSTE |
NADOR
- MIRACULOSA |
Per a la modalitat d’obra CURTA
SELECTIVA foren nomenats JURATS :
MARI
CARME ALBERT
LLUIS
AZNAR
FRANCESC GIMENEZ ( Una vegada començat el concurs i per incompatibilitat
fon sustituïty per MARIA
DOLORS FAGOAGA)
El
seu veredicte fou el sigüent
PRIMER PREMI |
FALLA BAIXA – MESO DE MORELLA |
SEGON PREMI |
FALLA MERCAT DE RUSSAFA |
TERCER PREMI |
FALLA EN PLOM – GUILLEM DE CASTRO |
QUART PREMI |
FALLA AZCARRAGA – FERRAN EL CATOLIC |
QUINT PREMI |
FALLA DUC DE GAETA – POBLA DE FARNALS |
MILLOR ACTOR
PRIMER PREMI |
EUGENI ESCALERA, en els personages DRACULA-MORT, de l’obra WOODY |
FALLA DUC DE GAETA – POBLA DE FARNALS |
MILLOR ACTRIU
PRIMER
PREMI
|
NURIA
SALES I PASCUAL, en el personage VICTORIA de l’obra UNA DE VIOLADORS
|
FALLA BAIXA - MESO DE MORELLA |
PRIMER
PREMI
|
ROBERT ESCRICHE I OLAYA, en el personage
CHAUME, de l’obra MA CASA |
FALLA AZCARRAGA – FERRAN EL CATOLIC |
MILLOR ACTRIU DE
REPARTIMENT
PRIMER
PREMI
|
MAVI SALES I PASCUAL, en el personage
MENA de l’obra UNA DE VIOLADORS |
FALLA BAIXA – MESO DE MORELLA |
MILLOR DIRECCIO
PRIMER
PREMI
|
FRANCESC VERA I PUIG, en l’obra BALDOSAS (TAULELLS) |
FALLA MERCAT DE RUSSAFA |
MILLOR MONTAGE
PRIMER PREMI
|
FALLA BAIXA – MESO DE MORELLA |
MILLOR OBRA INEDITA REPRESENTADA
PRIMER
PREMI
|
COM
UN TRENTA DE FEBRER, per la FALLA OLIVERETA – CERDA
I RICO, AUTOR RAFEL MELIA I CASTELLO. |
ELS CINC PREMIS D’ESTA MODALITAT PODRAN SI HO
DESIGEN PARTICIPAR L’ANY VINENT EN OBRA CURTA.
Tant les obres Llargues
com les curtes varen ser representades
en el Teatre l’Horta de Castellar – Oliveral, començaren les primeres
el 28 d’octubre del 2003, finalisant el 12 de Decembre del mateix any. Les segones donaren començament el 13 d’octubre del 2003, fins
al 23 d’Octubre d’eixe any. La modalitat curta selectiva
es representà des del 24 de setembre
2003, fins al 29
d’octubre, esta modalitat en el teatre La Protectora.
Este es el resum final del concurs :
OBRES LLARGUES |
17 |
OBRES CURTES |
18 |
OBRES CURTES SELECTIVES |
38 |
ACTORS |
248 |
ACTRIUS |
257 |
DIRECCIONS INDIVIDUALS |
72 |
DIRECCIONS COLECTIVES |
1 |
En obra llarga
es retirà 1 falla :
EN PLOM – GUILLEM
DE CASTRO
En obra curta selectiva es
retiraren 3 falles :
PINTOR GOYA –
BRASIL
VIRGEN DE LA
CABEZA – JOSEP MARIA MORTES DE LERMA
AVGDA. BURJASSOT – PARE CARBONELL