EIXERCICI 2017-2018

EIXERCICI 2017-2018

A continuacio relacionem el nom de les persones que composen la Delegacio de Cultura per a la present edicio.

 

VIS-PRESIDENTA

NA INMACULADA GUERRERO I BOLINCHES

DELEGAT

EN BORO CARSI

SECRETARIA

NA INMACULADA MATA

VOCAL O ADJUNT

VICENT AGUILAR I GIL

VOCAL O ADJUNTA

FANNY ENRIQUE I VALCARCEL

VOCAL O ADJUNT

EN LLUIS LAZARO I GALLEGO

VOCAL O ADJUNT

N’EDUART GONZALEZ I ARBAS

VOCAL O ADJUNT

ENRIC JOSEP PEIRO I CONSTANT

VOCAL O ADJUNTA

MARI PAU OBON I HERRERO

VOCAL O ADJUNTA

NA MIREYA JORGE I MURCIA

VOCAL O ADJUNT

N’IGNACI BERMEJO I RAMÍREZ

VOCAL  O ADJUNT

EN PASQUAL CEBRIAN I REBENAQUE

VOCAL O ADJUNT

EN JOSEP VICENT GARCIA  LLOPIS

VOCAL O ADJUNTA

N’AMPAR FELICI I GIRBES

VOCAL O ADJUNTA

NA IRENE SANCHO I ATANET

VOCAL O ADJUNTA

NA CONSOL CUEVAS I GRACIA

 

 

Les falles participants composaren  el sigüent cartell

 

OBRA  PRINCIPAL

FALLA

OBRA

AUTOR

DIRIGIDA PER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OBRA PROMOCIO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OBRA JUVENIL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JURATS D’OBRA PRINCIPAL

D’esquerra a dreta

PRI-QUART 012-JURATS

NA ANA MAFE

EN ALEXANDRE SALVÀ I REYES

EN MANUEL ORTIGAS I TERREN

EN ROBERT CAMPOS I OGALLA

 

 

NOMITATS OBRA PRINCIPAL

 

A LA MILLOR REPRESENTACIO

 

FRA JACINT RODRIGUEZ - PINTOR CORTINAPRIN-FRA 2017-12-15 001

ARQUEBISBE OLAECHEA – SANT MARCELIPRIN-OLAECHEA 024-GRUPO

GIORGETA – ROIG DE CORELLAPRIN-GIORGETA 009-GRUPO

PLAÇA DE LA MERCE

prin-merce 005-GRUPO

DR. OLORIZ – F. I FUERO

 

MILLOR ACTOR

 

REAFEL SOLER DIKI SHERPAPRIN-ARCHIDUC 006-NATACHA

ARCHIDUC CARLES – MUSIC GOMIS

ENRIC NAVARRO I ATIENZAPRIN-OLAECHEA 003-LLUISET

ARQUEBISBE OLAECHEA – SANT MARCELI

CARLES BORJA I ESTEVANprin-merce 004-ELIO

PLAÇA DE LA MERCE

 

MILLOR ACTRIU

 

CARME GIMENO I OLMOSprin-merce 002-CELIA

PLAÇA DE LA MERCE

MARIA TORRAS I GIMENOPRIN-OLAECHEA 002-DOLORS

ARQ. OLAECHEA – SANT MARCELI

MARIA JOSEP BAUSET I PERISPRIN-FRA 2017-12-14 003-VIOLET

FRA JACINT RODRIGUEZ – PINTOR CORTINA

 

 

 

MILLOR ACTOR REPARTIMENT

 

ALFRET FERRANDO I DOMINGUEZPRIN-FRA 2017-12-14 014-BILL

FRA JACINT RODRIGUEZ – PINTOR CORTINA

VICENT J. GARCIA I PATONPRIN-ARCHIDUC 011-KAI

ARCHIDUC CARLES – MUSIC GOMIS

JOSEP ENRIC PEREZ I CLEMENTEPRIN-GIORGETA 007-LADY

GIORGETA – ROIG DE CORELLA

 

MILLOR ACTRIU REPARTIMENT

 

MARIA PILAR BERNABE I GARCIAPRIN-FRA 2017-12-14 013-BARBARA

FRA JACINT RODRIGUEZ – PINTOR CORTINA

VANESSA GRADOLI I BEAPRIN-REGNE 2017-12-12 007-AMALIA

REGNE DE VALENCIA – DUC DE CALABRIA

AMPAR SOSPEDRA I TARAZONAPRIN-GIORGETA 002-OFELIA

GIORGETA – ROIG DE CORELLA

 

MILLOR ACTOR/ACTRIU NOVELL

 

XAVIER LORAS I VILARPRIN-REGNE 2017-12-12 006-REGIDOR

REGNE DE VALENCIA –DUC DE CALABIA

ALICIA CHISBERT I TOMASPRIN-CADIZ 007-FILLASTRTA 2

CADIÇ -  DENIA

DIDAC LEMA I CHISMOLPRIN-REGNE 2017-12-12 002-LAMBERT

REGNE DE VALENCIA – DUC DE CALABRIA

 

 

MILLOR DIRECCIO

 

VICENT LOPEZ I TORRESPRIN-OLAECHEA 001

ARQUEBISBE OLAECHEA – SANT MARCELI

JOSEP DAVIT GARCIA I VALIENTEPRIN-GIORGETA 001-DIRECTOR

GIORGETA – ROIG DE CORELLA

JOSEP SAIZ I MARTINImagen relacionada

FRA JACINT RODRIGUEZ – PINTOR CORTINA

 

 

MILLOR MONTAGE

 

GIORGETA – ROIG DE CORELLA

PLAÇA DE LA MERCÉ

REGNE DE VALENCIA – DUC DE CALABRIA

 

 

MILLOR OBRA INEDITA REPRESENTADA

 

SARTA. MARIA MICAELA – MARTI – L’HUMÀ

PINTOR S. ABRIL – PERIS I VALERO

QUART - PALOMAR

 

NOMINATS AL PREMI DE LA TAULA VALENCIANA D’AUTORS TEATRALS

JOSEP SOTO I MICO – SINDIC MOCHOLI

VILANOVA DE CASTELLO – H. GALAN

PINTOR S. ABRIL – PERIS I VALERO

 

JURATS MODALITAT PROMOCIO

 

PRO-RUSSAFA 005-JYURAT PRO

D’esquerra a dreta

NA SHEILA BEA I COGOLLUDO

EN CARLES BORI I ESCURIET

N’ASSUNCIO BARBERA I SAN LORENZO

 

 

NOMITATS OBRA PROMOCIO

 

A LA MILLOR REPRESENTACIO

 

FRA JACINT RODRIGUEZ – PINTOR CORTINAOBRA ZEROº  2017 0023-1

REGNE DE VALENCIA DUC  DE CALABRIAPROM-REGNE 006-GRUPO

SANCHIS BERGON TURIA

L’ELIANA – CID

PROM-ELIANA 007-1

JESUS – SANT FRANCESC DE BORJA

 

MILLOR ACTOR

 

JOAN VICENT RUIZ I OLIVERPROM-ELIANA 003-BERNAT

L’ELIANA - CID

JOSEP RICART SAIZ I LOPEZ

FRA JACINT RODRIGUEZ – PINTOR CORTINA

VICENT ASENSIO I MARTINEZ

SANCHIS BERGON - TURIA

 

MILLOR ACTRIU

 

AMPAR MARTINEZ I ESCRICH

SANCHIS BERGON – TURIA

SONIA RAMADA I DOLZPROM-BENLLIURE 002-ANGELA

M. BENLLIURE – SEQUIA DE TORMOS

ANA LETICIA RUANO I NACHERPROM-REGNE 003-EME

REGNE DE VALENCIA – DUC DE CALABRIA

 

 

 

MILLOR ACTOR REPARTIMENT

 

XAVIER DONAT I SENDRAPROM-REGNE 004-RAFA

REGNE DE VALENCIA – DUC DE CALABRIA

IVAN SERNA I ALAPONTPROM-SOTOMICO 006-CHICHO

JOSEP SOTO MICO – SINDIC MOCHOLI

MARIO GASCO I MARIN

SANCHIS BERGON - TURIA

 

MILLOR ACTRIU REPARTIMENT

 

MARIA LLUISA MADRID I ESTEBANPROM-BARRACA 011-DOÑA INES

BARRACA – ROSARI

DESIREE MENDOZA I LINARESPROM-SOTOMICO 003-MONICA

JOSEP SOTO MICO – SINDIC MOCHOLI

CRISTINA PROSPER I POZO004-MARIBEL

GUILLEM DE CASTRO -TRIADOR

 

MILLOR ACTOR/ACTRIU JOVE

 

DANIEL SAIZ I LOPEZPROM-FRA 003-DANIEL

FRA JACINT RODRIGUEZ – PINTOR CORTINA

IRENE GOMEZ I LAHUERTA

JESUS – SANT FRANCES DE BORJA

ALEXANDRE HIJARRUBIA I CLOQUELL

TOMASOS – CARLES CERVERA

 

 

 

MILLOR DIRECCIO

 

ANTONI RIBERA I SIMÓPROM-ELIANA 001-DIRECTOR

L’ELIANA – CID

JOSEP SAIZ I MARTIN

FRA JACINT RODRIGUEZ – PINTOR CORTINA

LLUCIA ANDRES I ZARAPICOPROM-REGNE 001-DIRECTORA

REGNE DE VALENCIA – DUC DE CALABRIA

 

 

MILLOR MONTAGE

 

CADIÇ – RETOR FEMENIA

FRA JACINT RODRIGUEZ – PINTOR CORTINA

REGNE DE VALENCIA – DUC DE CALABRIA

 

 

MILLOR OBRA INEDITA REPRESENTADA

 

BORRULL – SOCORS

BARRACA – ROSARI

SANCHIS BERGON - TURIA

 

 

JURATS MODALITAT JUVENIL

 

JUV-FRA 010-JURAT-JUV

D’esquerra a dreta

EN DANIEL PEREZ

N’ELENA MUÑOZ I CARRASCOSA

EN JOAN JOSEP MORANT I AZNAR

 

 

             NOMITATS OBRA JUVENIL

 

A LA MILLOR REPRESENTACIO

 

STA. MARIA MICAELA – MARTI L’HUMÀJUV-MICAELA 011-GRUPO

FRA JACINT RODRIGUEZ – PINTOR CORTINAJUV-FRA 009-GRUPO

SAGUNT – SANT ANTONI

JESUS – SANT FRANCESC DE BORJAJUV-JESUS SANT 007-GRUPO

RUBEN DARIO – FRA LLUIS COLOMERIMG_4616 RUBEN GRUPO

 

MILLOR ACTOR

 

JESUS PUIG I GOMEZIMG_4619-RUBEN JOSE

RUBEN DARIO – FRA LLUIS COLOMER

ADRIÀ NICOLAU I ALBERTJUV-FRA 003-CARLES

FRA JACINT RODRIGUEZ – PINTOR CORTINA

DAVIT LOPEZ I MARTINEZIMG_4620-RUBEN RAFA

RUBEN DARIO – FRA LLUIS COLOMER

 

MILLOR ACTRIU

 

DOLÇETA COLLADO I CARBONELLIMG_4618-RUBEN CRIS

RUBEN DARIO – FRA LLUIS COLOMER

SONIA NOYA I HERNANDEZJUV-JESUS SANT 003-SOR CONCHI

JESUS – SANT FRANCESC DE BORJA

CARLA FERRUS I BAYARRJUV-FRA 006-CARMELAI

FRA JACINT RODRIGUEZ – PINTOR CORTINA

 

 

 

                          MILLOR ACTOR REPARTIMENT

 

ALBERT ALMONACID VALDEBENITOIMG_4622-RUBEN JUAN

RUBEN DARIO – FRA LLUIS COLOMER

ALVAR CERVERA I MÑOZJUV-FRA 007-PEP

FRA JACINT RODRIGUEZ – PINTOR CORTINA

IGNACI MARCO I LOPEZJUV-MICAELA 010-CAMBRER

STA. MARIA MICAELA – MARTI  L’HUMÀ

 

MILLOR ACTRIU REPARTIMENT

 

MARIA SOTOS I RUBIOJUV-JESUS SANT 004-ENCARNI

JESUS – SANT FRANCESC DE BORJA

CLAUDIA AUSINA I SOLERIMG_4623-RUBEN M ANGELES

RUBEN DARIO FRA LLUIS COLOMER

MARTA MARCO I LOPEZJUV-MICAELA 008-MARTA

SRA. MARIA MICAELA – MARTI  L’HUMÀ

 

 

MILLOR DIRECCIO

 

GASPAR ZAMORA I ALBARRACINIMG_4617-RUBEN DIRECTOR

RUBEN DARIO – FRA LLUIS COLOMER

JOSEP SAIZ I MARTIN

FRA JACINT RODRIGUEZ – PINTOR CORTINA

ANA CALERO I MORAJUV-JESUS SANT 001-DIRECTORES

JESUS – SANT FRANCESC DE BORJA

 

 

MILLOR MONTAGE

 

FRA JACINT RODRIGUEZ – PINTOR CORTINA

JESUS – SANT FRANCESC DE BORJA

RUBEN DARIO – FRA LLUIS COLOMER

 

 

MILLOR OBRA INEDITA REPRESENTADA

 

SAGUNT – SANT ANTONI

JESUS – SANT FRANCESC DE BORJA

SANTA MARIA MICAELA – MARTI L’HUMÀ

 

 

PREMIS EIXERCICI 2017 – 2018

 

 

EIXERCICI 2017-2018

 

SARAGÜELLS D’HONOR

 

N’EDUART MARTINEZ I CEBRIÀ

HONOR

FALLA CORREGERIA - BANY DELS PAVESOS

 

 

PREMIS OBRA PRINCIPAL

 

A LA MILLOR REPRESENTACIO

 

PRIMER PREMI

ARQUEBISBE OLAECHEA – SANT MARCELIPRIM1

SEGON PREMI

GIORGETA – ROIG DE CORELLAPRIM2

TERCER PREMI

FRA JACINT RODRIGUEZ - PINTOR CORTINAPRIM3

QUART PREMI

PLAÇA DE LA MERCE

PRIM4

QUINT PREMI

DR. OLORIZ – F. I FUERO

 

 

 

 

MILLOR ACTOR

 

ENRIC NAVARRO I ATIENZAPRIMAPRIM

ARQUEBISBE OLAECHEA – SANT MARCELI

 

MILLOR ACTRIU

 

MARIA JOSEP BAUSET I PERISPRIMAUPRIM

FRA JACINT RODRIGUEZ – PINTOR CORTINA

 

 

 

MILLOR ACTOR REPARTIMENT

 

JOSEP ENRIC PEREZ I CLEMENTE

PRIMACREP

GIORGETA – ROIG DE CORELLA

 

MILLOR ACTRIU REPARTIMENT

 

MARIA PILAR BERNABE I GARCIAPRIMAUREP

FRA JACINT RODRIGUEZ – PINTOR CORTINA

 

MILLOR ACTOR/ACTRIU NOVELL

 

ALICIA CHISBERT I TOMASPRIMNOVELL

CADIÇ -  DENIA

 

 

MILLOR DIRECCIO

 

JOSEP SAIZ I MARTINPRIMDIR

FRA JACINT RODRIGUEZ – PINTOR CORTINA

 

 

MILLOR MONTAGE

 

REGNE DE VALENCIA – DUC DE CALABRIAPRIMONT

 

 

MILLOR OBRA INEDITA REPRESENTADA

 

QUART - PALOMARINPRIM

 

NOMINATS AL PREMI DE LA TAULA VALENCIANA D’AUTORS TEATRALS

VILANOVA DE CASTELLO – H. GALAN

 

 

 

 

PREMIS OBRA PROMOCIO

 

A LA MILLOR REPRESENTACIO

 

PRIMER PREMI

FRA JACINT RODRIGUEZ – PINTOR CORTINAPROM1

SEGON PREMI

REGNE DE VALENCIA DUC  DE CALABRIAPROM2

TERCER PREMI

SANCHIS BERGON TURIAPROM3

QUART PREMI

L’ELIANA – CID

PROM4

QUINT PREMI

JESUS – SANT FRANCESC DE BORJAPROM5

 

 

MILLOR ACTOR

 

JOSEP RICART SAIZ I LOPEZPROMAPRIM

FRA JACINT RODRIGUEZ – PINTOR CORTINA

 

MILLOR ACTRIU

 

ANA LETICIA RUANO I NACHERPROM-REGNE 003-EME

REGNE DE VALENCIA – DUC DE CALABRIA

 

 

 

MILLOR ACTOR REPARTIMENT

 

XAVIER DONAT I SENDRAPROMAC

REGNE DE VALENCIA – DUC DE CALABRIA

 

MILLOR ACTRIU REPARTIMENT

 

MARIA LLUISA MADRID I ESTEBANPROMAUREP

BARRACA – ROSARI

 

MILLOR ACTOR/ACTRIU JOVE

 

DANIEL SAIZ I LOPEZPROMREP

FRA JACINT RODRIGUEZ – PINTOR CORTINA

 

 

 

MILLOR DIRECCIO

 

JOSEP SAIZ I MARTINPROMDIR

FRA JACINT RODRIGUEZ – PINTOR CORTINA

 

 

MILLOR MONTAGE

 

FRA JACINT RODRIGUEZ – PINTOR CORTINAPROMONT

 

 

MILLOR OBRA INEDITA REPRESENTADA

 

SANCHIS BERGON - TURIAINPROM

 

 

PREMIS OBRA JUVENIL

A LA MILLOR REPRESENTACIO

PRIMER PREMI

FRA JACINT RODRIGUEZ – PINTOR CORTINAJUV1

SEGON PREMI

EUBEN DARIO – FRA LLUIS COLOMERJUV2

TERCER PREMI

JESUS – SANT FRANCESC DE BORJAJUV3

QUART PREMI

SANTA MARIA MICAELA – MARTI L’HUMÀJUV4

QUINT PREMI

SAGUNT – PARE URBANOJUV5

 

MILLOR ACTOR

 

JESUS PUIG I GOMEZJUVAPRIM

RUBEN DARIO – FRA LLUIS COLOMER

 

MILLOR ACTRIU

 

CARLA FERRUS I BAYARRIJUVAUPRIM

FRA JACINT RODRIGUEZ – PINTOR CORTINA

 

 

 

MILLOR ACTOR REPARTIMENT

 

ALVAR CERJUVACREPVERA I MÑOZ

FRA JACINT RODRIGUEZ – PINTOR CORTINA

 

MILLOR ACTRIU REPARTIMENT

 

CLAUDIA AUSINA I SOLERJUVAUREP

RUBEN DARIO FRA LLUIS COLOMER

 

 

MILLOR DIRECCIO

 

JOSEP SAIZ I MARTINJUVDIR

FRA JACINT RODRIGUEZ – PINTOR CORTINA

 

 

MILLOR MONTAGE

 

FRA JACINT RODRIGUEZ – PINTOR CORTINAJUVMONT

 

 

MILLOR OBRA INEDITA REPRESENTADA

 

JESUS – SANT FRANCESC DE BORJAINE-JUV

 

 

© TeatreFaller.com    Joan Antoni Jurado i García